Besin Maddeleri Nasıl Seçilir?

Besin Maddeleri Nasıl Seçilir?

Geçmişteki beslenmeler çoğunlukla et ve balık, yumurta, yenilebilir kökler, tohumlar, kuruyemişler, meyve ve sebzelerden oluşuyordu. Burası eski insanların vitamin ve mineral aldığı yerdi.

Günümüz insanın beslenme düzeninde çoğunlukla tahıllar, sebzeler, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra meyve, et ve balık da bulunur. Her ne kadar meyve ve sebze yemesi teşvik edilse de, tahıllar listenin başında yer alıyor. Bu yüzden, pek çok insanda mikro element eksiklikleri olduğuna şaşmamak gerek.

Bitki özleri veya özel mineral ve vitamin kombinasyonları ile takviye, bu gibi eksiklikleri gidermenin en iyi ve en uygun yoludur. Bununla birlikte, doğal ürünlerin takviyelerinde veya besin maddelerinde bulunamayan birçok mikro element içerdiğini hatırlamamız gerekir. Bu durum, takviyeleri makul bir diyete ilave olarak kullanmanızı sağlar.

Düzgün kasları nasıl oluşturursunuz?

Birçok insan kasları oluşturmayı zor buluyor. Çalışmayı etkili hale getirmek için, yaktığınızdan daha fazla yemelisiniz. Ancak, aşırıya kaçmayıp dikkatli olmalısınız, yoksa gereksiz yağ biriktirmeye başlarsınız.