Beslenme ve Takviyeler

Beslenme ve Takviyeler

1. Beslenme ve Takviyeler

Toplumumuzda “kimyasalların” zararlı olduğunu söylemeye meyilliyiz. Potansiyel olarak zararlı ve yasaklı kimyasal ürünler, ilaç fabrikalarında üretilen ve yasal olarak satılan profesyonel takviyelerle birlikte toplanır. Bu genellikle yanlış anlaşılmalara neden olur.

Bitki koruma ürünleri, sentetik yiyeceklerle beslenen çiftlik hayvanları, antibiyotikler, çevre kirliliği, melezler, genetiği değiştirilmiş yiyecekler vb. Diyetimizi sağlıklı ve besleyici olmaktan uzak tutma eğilimindedirler. Daha da kötüsü, bu tür ürünlerle vücudumuza bir dizi potansiyel zararlı madde alırız.

Tanınmış şirketlerin takviyeleri ve besin maddeleri, örneğin piyasada satılan gıdalardan çok (hem hammadde seçimi aşamasında hem de tüm işleme hattında) daha katı kontrole tabi tutulmaktadır.

Ünlü bir üretici tarafından ambalajda listelenen bileşenlerin tam olarak içinde bulacağınız şey olduğundan emin olabilirsiniz.

2. İyi Bir Beslenme. Besin Maddeleri Nasıl Seçilir?

Geçmişteki beslenmeler çoğunlukla et ve balık, yumurta, yenilebilir kökler, tohumlar, kuruyemişler, meyve ve sebzelerden oluşuyordu. Burası eski insanların vitamin ve mineral aldığı yerdi.

Günümüz insanın beslenme düzeninde çoğunlukla tahıllar, sebzeler, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra meyve, et ve balık da bulunur. Her ne kadar meyve ve sebze yemesi teşvik edilse de, tahıllar listenin başında yer alıyor. Bu yüzden, pek çok insanda mikro element eksiklikleri olduğuna şaşmamak gerek.

Bitki özleri veya özel mineral ve vitamin kombinasyonları ile takviye, bu gibi eksiklikleri gidermenin en iyi ve en uygun yoludur. Bununla birlikte, doğal ürünlerin takviyelerinde veya besin maddelerinde bulunamayan birçok mikro element içerdiğini hatırlamamız gerekir. Bu durum, takviyeleri makul bir diyete ilave olarak kullanmanızı sağlar.